Чим небезпечна легіонела?

❗ВАЖЛИВО!❗
Нещодавно у м. Жешуві, Польща було підтверджено 113 випадків «легіонельозу», зокрема 7 летальних (4 чоловіків і 3 жінок у віці від 67 до 95 років), які мали супутні захворювання.

Чим небезпечна легіонела?

Легіонельоз – гостре інфекційне захворювання, яке характеризується високим показником летальності – до 40%. Зараження людини відбувається при вдиханні водного аерозолю, що утворюється в процесі роботи різноманітних технічних систем.

Шляхи передачі легіонел:
????повітряно-пиловий
????повітряно-крапельний.

Високий ризик зараження є у персоналу, який здійснює технічне обслуговування та ремонт водяних систем охолодження і кондиціювання. Сприйнятливі до інфекції частіше особи літнього віку та діти.

Легіонели, при попаданні в організм людини аспіраційним шляхом, пошкоджують різні відділи респіраторного тракту, частіше нижні бронхіоли і альвеоли.

Інкубаційний період легіонельозу становить від 2 до 10 діб. Легкі форми перебігу схожі на респіраторну вірусну інфекцію з короткочасною гарячкою до 2-5 діб, кашлем, сухістю та болем у горлі.

Легіонельозна пневмонія, як правило, починається гостро із швидкого підвищення температури тіла до 39-40°С, з’являється біль у грудній клітці, кашель (спочатку сухий, далі – зі слизисто-кров’яним мокротинням). Швидко наростає задишка з появою ціанозу губ та кінчиків пальців рук, хворі приймають вимушене сидяче положення. Розвивається пневмонія і інфекційно-токсичний шок з прогресуючою серцево-судинною і легеневою недостатністю.

При перших проявах симптомів терміново зверніться до сімейного лікаря!

❗Не займайтеся самолікуванням ❗

 

Контактна інформація

Телефон: 0326542136, 0326542261
Факс: 0326542136

E-mail: zolcrl@i.ua

Адреса: 80700, Львівська обл., Золочівський район, місто Золочів, вул. Коновальця Є., 48