❗ВАЖЛИВО!❗
Нещодавно у м. Жешуві, Польща було підтверджено 113 випадків «легіонельозу», зокрема 7 летальних (4 чоловіків і 3 жінок у віці від 67 до 95 років), які мали супутні захворювання.
Чим небезпечна легіонела?
Легіонельоз – гостре інфекційне захворювання, яке характеризується високим показником летальності – до 40%. Зараження людини відбувається при вдиханні водного аерозолю, що утворюється в процесі роботи різноманітних технічних систем.
Шляхи передачі легіонел:
????повітряно-пиловий
????повітряно-крапельний.
Високий ризик зараження є у персоналу, який здійснює технічне обслуговування та ремонт водяних систем охолодження і кондиціювання. Сприйнятливі до інфекції частіше особи літнього віку та діти.
Легіонели, при попаданні в організм людини аспіраційним шляхом, пошкоджують різні відділи респіраторного тракту, частіше нижні бронхіоли і альвеоли.
Інкубаційний період легіонельозу становить від 2 до 10 діб. Легкі форми перебігу схожі на респіраторну вірусну інфекцію з короткочасною гарячкою до 2-5 діб, кашлем, сухістю та болем у горлі.
Легіонельозна пневмонія, як правило, починається гостро із швидкого підвищення температури тіла до 39-40°С, з’являється біль у грудній клітці, кашель (спочатку сухий, далі – зі слизисто-кров’яним мокротинням). Швидко наростає задишка з появою ціанозу губ та кінчиків пальців рук, хворі приймають вимушене сидяче положення. Розвивається пневмонія і інфекційно-токсичний шок з прогресуючою серцево-судинною і легеневою недостатністю.
При перших проявах симптомів терміново зверніться до сімейного лікаря!
❗Не займайтеся самолікуванням ❗